Mától indul a karneváli hét

Augusztus 16.

16.00 Lurkó Liget gyerekprogramok – Baltazár Dezső tér

16.00 Tiszta Udvar – Rendes Ház eredményhirdetése – Kölcsey Központ

16.00 Virágkötészeti bemutató – Kölcsey Központ

16.30 Kaktuszok és pozsgások kiállításának megnyitója – Kölcsey Központ

20.00 Roma Hungaricum Állami Művészegyüttes koncertje – Baltazár Dezső tér

Augusztus 17.

16.00 Lurkó Liget gyerekprogramok – Baltazár Dezső tér

20.00 Temperamento – Szentpéteri Csilla Band és a DuDance Latin Táncformáció showja – Kossuth téri nagyszínpad

Augusztus 18.

16.00 Lurkó Liget gyerekprogramok – Baltazár Dezső tér

17.00 Bikini együttes – Kossuth téri nagyszínpad

18.30 Kasza Tibi – Kossuth téri nagyszínpad

19.30 Kocsis Tibor – Kossuth téri nagyszínpad

20.30 Első Emelet – Kossut téri nagyszínpad

Augusztus 19.

11.30-19.30 Közlekedési játszótér – Baltazár Dezső tér

16.00-20.00 Gyermekfoglalkoztató – Baltazár Dezső tér

16.00 Galiba Gyermekfesztivál – feldíszített kézikocsik felvonulása – Baltazár Dezső tér – Kossuth tér – Piac utca – Baltazár Dezső tér

18:30 Kecskemét köszönti Debrecent – Baltazár Dezső tér

19.00 The Rockforce – Kossuth téri nagyszínpad

20.00 Debrecen Hangja 2012 döntősei: Böjte Réka, Dánielffy Gergő, Grega Csaba, Márkus Luca, Szarvas Kata az Abrakazabra zenekar elő kíséretével lépnek fel. Sztárvendégek: Király Viktor, Szirota Jennifer és Koós Réka – Kossuth téri nagyszínpad

Augusztus 20.

7.30 Országzászló felvonás – Bem tér

7.50 Kerékpáros felvonulás – Piac utca – Nagyerdei Stadion

8.00 Karneváli menet – virágkocsik, művészeti csoportok felvonulása – Piac utca – Nagyerdei Stadion

8.00-9.00 Hőlégballon bemutató (az időjárás függvényében) – Nagyerdei Stadion

9.30 Janicsák Veca koncertje – Nagyerdei Stadion

10.00 Karneváli felvonulás – Nagyerdei Stadion

11.30 Szent István király domborművének koszorúzása – Déri tér

12.30 Koszorúzási ünnepség a Fazekas-emlékkertben – Vármegyeháza utca

14.30 Virágkocsik közelről – a felvonuló virágkocsik kiállítása – Nagyerdei Stadion

15.30 Tánc! Zene! Mulatság! – a karneváli csoportok bemutatója – Nagyerdei Stadion

16.00 Virágba öltözve… – Baltazár Dezső tér

17.00 V4 táncbemutató – A Visegrádi Négyek folklórbemutatója a Debreceni Népi Együttessel – Régi Városháza udvara

17.00-18.00 Hőlégballon bemutató (az időjárás függvényében) – Nagyerdei Stadion

17.30 A nő – Ősi istennők meséi – az indiai Sharmistha Mukherjee és tánccsoportjának különleges előadása – Baltazár Dezső tér

18.00 Országzászló levonása – Bem tér

18.30 Debrecen Helyőrségi Zenekar és a Silver Mazsorett műsora

20.00 Virágkarnevál esti fényben – karneváli kocsik és csoportok felvonulása – Piac utca

22.00 Tűzijáték, majd utcabál a Party Band-el – Kossuth tér

 

Augusztus 16-20. Hazai és Cseh Kézműves Sörök Fersztiválja – Békás tó
részletek: www.csehsornapok.com

Augusztus 16-26.U20 Női Kosárlabda Európa-bajnokság – Főnix Csarnok, Oláh Gábor utcai csarnok

Augusztus 17-19. 16. Eötvös Kupa Nemzetközi Röplabdatorna – debreceni, kabai, balmazújvárosi és nagyváradi helyszíneken

Augusztus 20. Nemzetközi Meghívásos Egyéni Salakmotor verseny – Gázvezeték utcai Salakmotor Stadion

Augusztus 17-20. Farmer Expo – Debreceni Egyetem Agrártudományi Centrum területe
részletek: www.farmerexpo.hu